BATERIA LITOWA LI-ION
18 listopada 2022

 

Akumulator litowo-jonowy lub litowo-jonowy to zaawansowana technologia akumulatorów, która wykorzystuje jony litu do magazynowania energii. Jest to rodzaj akumulatora o dużej gęstości energii i pojemności napięciowej oraz niższym odsetku samorozładowania w porównaniu do innych akumulatorów.

  • Szybkie ładowanie : akumulatory litowo-jonowe to rodzaj akumulatorów, które umożliwiają szybsze ładowanie niż tradycyjne (2 godziny w porównaniu do 7/8 godzin tradycyjnych akumulatorów).
  • Żywotność akumulatorów / cykle ładowania : akumulatory litowo-jonowe mają średni cykl życia 4 razy dłuższy niż akumulatory standardowe (akumulatory litowo-jonowe w szorowarkach IPC mają 2000 cykli ładowania).
  • Czas pracy : akumulatory litowo-jonowe gwarantują o 50% dłuższą żywotność niż tradycyjne akumulatory. W przypadku modelu CT 15 autonomia wynosi 60 minut, jeśli jest wyposażony w standardowe baterie; 90 minut, jeśli jest wyposażony w akumulatory litowo-jonowe.
  • Brak kosztów konserwacji : biorąc pod uwagę długą żywotność akumulatorów litowo-jonowych, nie ma potrzeby wymiany akumulatorów podczas eksploatacji maszyny.
  • Mniejsza waga : maszyny wyposażone w akumulatory litowo-jonowe są lżejsze od innych. Łatwiej je więc transportować.